نگاشته شده توسط: changerasht | نوامبر 25, 2009

توزیع بروشور در رشت به مناسبت روز جهانی محو خشونت علیه زنان

امروز (چهارشنبه)، بیست و پنجم نوامبر برابر با چهارم آذرماه، به مناسبت روز جهانی محو خشونت علیهزنان، بروشورهایی در سطح رشت توزیع شد.
این دفترچه‌‌ها که شامل مقاله‌هایی در رابطه با خشونت علیه زنان بودند توسط فعالین حقوق زنان در رشت تهیه و توزیع شدند. «تاریخچه ۲۵ نوامبر»، «خشونت در خیابان»، «خشونت خانگی»، «خشونت در محل کار»«خشونت در بستر قوانین و سنت‌ها» و «آشنایی با مراکز حمایت از زنان آسیب‌دیده» از جمله مقاله‌های نوشته شده در این دفترچه هستند. شماره مراکز مشاوره در رشت نیز در انتهای این دفترچه آورده شده است.
در سال ۱۹۸۱ در اولین گردهمایی فمینیستی در کلمبیا، روز ۲۵ نوامبر را به عنوان «روز جهانی خشونت علیه زنان» نامگذاری کردند. این تاریخ برای یادبود خاطره‌ی خواهران میرابل که در سال ۱۹۶۰ در جمهوری دوینیکن کشته شدند، انتخاب شد. در اکتبر ۱۹۹۹ در پنجاه و چهارمین دوره مجمع عمومی سازمان ملل، قطعنامه‌ای مبنی بر قرار دادن ۲۵ نوامبر به عنوان روز جهانی محو خشونت علیه زنان به تصویب رسید و از همه دولت‌‌ها، سازمان‌های بین‌المللی و ان.جی.اوها دعوت شد که در مبارزه با خشونت علیه زنان تلاش کنند.
بنا بر آمار، ۷۰ درصد زنان جهان، خشونت‌های فیزیکی و جنسی را از سوی مردانی مثل همسر، محارم و مردان آشنای دیگرتجربه می‌‌کنند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

دسته‌ها